Jadralni dan v Novem mestu

V soboto, 24. februarja 2018 so jadralni letalci iz Novega mesta povabili slovenske letalce na slovesnost z razglasitvijo dosežkov v letu 2017 in podelitvijo priznanj za leto 2017. To je tudi zadnje dejanje državnega prvenstva Slovenije v jadralnem letenju – preleti 2017, ki pa se ga je udeležilo precej manj tekmovalcev, kot je bilo to v navadi v prejšnjih letih. Na žalost tekmovanje ne prinaša več izziva, kakršen je bil še pred leti, zato je bil na seji jadralne komisije, ki je bila pred prireditvijo, predstavljen predlog možnih sprememb za večjo udeležbo v prihodnjih letih.
Po pozdravnem nagovoru je sledil program v katerem je bila predstavitev zgodovine letalstva v Novem mestu, predstavitev podjetja LXNAV, Sandi Kavalič iz AK postojna je pokazal in povedal nekaj o svojem videnju letenja v Namibiji, Boštjan Pristavec pa je z nami delil izkušnjo s finala SGP v Čilu.
Predsednik jadralne komisije je podelil srebrne in zlate značke. Preseneča odsotnost velikega števila prejemnikov srebrnih značk, za katere so značke prevzeli predstavniki aeroklubov.

Na podlagi izpolnjenih pogojev so bili dobitniki srebrnih značk:

številka 106 Aleš Kovač, AK Celje, številka 107 Matija Žnidaršič, AK Postojna, številka 108 Boštjan Fidler, LC Maribor, številka 109 Miha Peperko, AK Celje, številka 110 Luka Zaletelj, AK Novo mesto,  številka 112 Žan Merc, AK Ptuj, številka 112 Alojzij Novak, AK Novo mesto, številka 113 Uroš Podlogar, AK ALC Lesce.

Zlato značko številka 42 je dobil Uroš Podlogar, AK ALC Lesce.
Na državnem prvenstvu Slovenije v jadralnem letenju – preleti 2017 je bil najboljši Boštjan Pristavec, drugi Boris Žorž in tretji Tone Čerin, vsi AK ALC Lesce.
Po uradnem delu smo se prepeljali v Vinsko klet Colnar, kjer se je razvil sproščen pogovor o bolj ali manj letalskih temah in malo je manjkalo pa bi tam pričakali tudi nov dan.

MestoPilotAeroklubŠtevilo točk
1.Boštjan PRISTAVECALC Lesce/Bled3.475,73
2.Boris ŽoržALC Lesce/Bled3.205,13
3.Tone ČERIN ALC Lesce/Bled2.929,72
4. Matjaž ZUPANALC Lesce/Bled2.374,13
5.Gregor URBANČIČAK Ptuj2.284,80
6.Borut MLAKARAK Novo mesto2.234,00
7.Damijan KORPIČAK Murska Sobota1.633,03
8.Marjan JANČIČAK Postojna1.563,31
9.Milan KORBARALC Lesce/Bled1.241,96
10.Luka ŽNIDARŠIČAK Postojna1.135,13
11.Matija KODRIČAK Edvard Rusjan1.104,31
12.Sandi KAVALIČAK Postojna998,19
13.Aleš JANŠAALC Lesce/Bled937,13
14.Aleš FINK KAS325.59
15. Miha PREMRLAK Postojna0,00
15. Danijel KOTNIKKAS0,00